Патрік Джозеф Б‘юкенен "Смерть Заходу"

29.03.2020

«Смерть Заходу: чим вимирання населення і зростання імміграції загрожують нашій країні та нашій цивілізації» (2002) - відома книга американського політолога-аналітика Патріка Джозефа Б'юкенена, присвячена аналізу перспектив розвитку західної цивілізації. 

Зміст даної роботи становить оцінка можливих загроз для існування західної цивілізації. Серед основних небезпек для США та країн Європи Б'юкенен називає культурний розподіл, масову імміграцію з країн «другого» і «третього» світу, різке зниження народжуваності в країнах Заходу, що підсилюється масовізацією суспільства як наслідку культурної революції 60-х років ХХ століття.

Б'юкенен вбачає передумови загибелі західної цивілізації в культурній революції 1960-х рр. «Саме культурна революція призвела до нинішнього кардинального оновлення думок, - підкреслює політолог. - І це відновлення начебто зробило західні еліти несприйнятливими до факту майбутньої загибелі цивілізації. Еліти немов не цікавлять ані депопуляція, ані відмова від національної державності, ані зростаюча імміграція з країн третього світу. Приходять «сутінки Заходу».

Наслідуючи ідеї С. Гантінгтона, Б'юкенен говорить про початок Четвертої світової війни - війни між цивілізаціями, що носить культурно-інформаційний характер і загрожує Заходу поразкою в протистоянні країнам «третього світу». «Жахливі події 11 вересня об'єднали країну - вперше із часів трагедії в Перл-Харборі, - відзначає політик, - однак ці події виявили й новий «водорозділ» - з'ясувалося, що в нашій країні людей розділяє не рівень доходів, не ідеологія і не віра, але етнічна приналежність і ідентифікація».

Б'ЮКЕНЕН (Buchanan), Патрік Джозеф «Пет» (1938) - американський політик, політолог-аналітик, публіцист, журналіст і телекоментатор, радник президентів Р. Ніксона, Дж. Форда і Р. Рейгана, кандидат у президенти США на виборах 1992, 1996, 2000 рр. Автор низки книг і статей, серед яких: "Навіщо злити Росію?"; "Європа робить самогубство"; "Що ми робимо на Україні?"; "Інаугурація нескінченної війни" та ін. Основні праці: "Смерть Заходу" (2002); "Праві та не-праві" (2004).

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати