Кеннет Волтц "Теорія міжнародної політики"

25.03.2020

«Теорія міжнародної політики» (1979) - робота відомого американського політолога Кеннета Волтца, присвячена теоретичним і методологічним питанням міжнародних відносин. В даній роботі сформульовані основи нової політологічної теорії, яка одержала назву «школа неореалізму».

У своїй роботі Волтц формулює загальні засади теорії неореалізму, що поєднує мікроекономічну інтерпретацію міжнародної системи (індивідуалізм) із класичним матеріалістичним акцентом на силу та інтереси (матеріалізм). Сьогодні неореалізм є одним із провідних наукових підходів у теорії міжнародних відносин.

Вчений виділяє три рівні (або "образи") вивчення міжнародної політики - рівні індивідів, внутрішньої політики та міжнародної системи.

За запропонованим вченим підходом, держави залишаються основними одиницями наукового аналізу, однак вони розглядаються не тільки самі по собі, але й з урахуванням утворених ними структур (у тому числі союзів, міжурядових організацій та ін.). Розходження у відносинах між державами на світовій арені пояснюються їхньою неоднаковою могутністю.

Волтц порівнює міжнародні відносини з ринком, де держави, діючи, подібно фірмам, у своїх інтересах, конкурують з одними та співробітничають з іншими членами світового співтовариства.

Волтц погоджується з тим, що глобалізація породжує нові виклики державній владі, але він не вірить у те, що держави можуть бути замінені якимись іншими суб'єктами політичних відносин на світовій арені, адже жоден з недержавних акторів не має можливостей держави. Вчений зазначає, що глобалізація - це лише примха 90-х років ХХ ст. і в будь-якому разі держави будуть вимушені розширювати свої функції у відповідь на глобальні трансформації.

ВОЛТЦ (Waltz), Кеннет Ніл (1924-2013) - американський політолог, творець школи неореалізму, у 1987-1988 рр. - президент Американської асоціації політичної науки (APSA). Головні праці: "Теорія міжнародної політики" (1979); "Людина, держава та війна" (1959); "Розповсюдження ядерної зброї: відновлені дебати" (1995); "Реалізм і міжнародна політика" (2008).

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати