Елвін Тоффлер, Хейді Тоффлер "Війна та антивійна"
«Війна та антивійна. Що таке війна і як з нею боротися. Як вижити на світанку ХХІ століття» (1993) - популярна книга Елвіна й Хейді Тоффлер, присвячена проблемі війни в контексті хвильового розвитку цивілізації (Е. Тоффлер, «Третя хвиля», 1980). Книга містить посилання на роботи С. Гантінгтона «Третя хвиля: демократизація наприкінці ХХ століття» (1991) та «Зіткнення цивілізацій?» (1993).
Елвін та Хейді Тоффлер простежують політичні, соціальні й культурні наслідки воєн як для окремих цивілізацій, так і для всього людства в цілому. Автори пропонують нове осмислення майбутніх збройних конфліктів («нових концепцій воєн») у постіндустріальному (надіндустріальному) світі, який несе в собі загрозу збільшення кількості воєн.
Автори підкреслюють, що за період 1945-1990 рр. всього три тижні на Землі не було жодного збройного конфлікту; за цей час на планеті було зафіксовано більш ніж 150 міжнародних і внутрішніх військових конфліктів, серед яких - корейська і в'єтнамська війни, арабо-ізраїльські конфлікти, війни в Перській затоці, Афганістані та ін. «Назвати роки з 1945-го й до сьогоднішнього дня «післявоєнною» епохою, - підкреслюють автори, - означає об'єднати трагедію з іронією, адже число загиблих солдатів майже дорівнює кількості загиблих у Першій світовій (більше 7,2 млн. людей). Якщо ж до цього числа додати жертви серед мирного населення, цифри стають просто астрономічними - від 33 до 44 млн. людей".
Елвін та Хейді Тоффлер говорять про війни нового
типу - «війни Третьої Хвилі», властиві сучасній цивілізації, яка заснована на
«змаганні стратегій знання». Крім того, у найближчі десятиліття, на думку
авторів, збройні конфлікти будуть виникати між державами різних «хвиль».
Головним засобом підтримки миру в нових умовах стає найбільш значимий ресурс
влади - інформація (а точніше - обмін знаннями).
ТОФФЛЕР (Toffler), Елвін (1928-2016) - американський соціолог, футуролог, один із авторів теорії "постіндустріального суспільства". Автор концепції «Третьої хвилі», яка містить в собі основи для розуміння глобальних змін, що відбуваються в сучасному світі і пов'язані з трансформацією владних відносин. Одружений на Хейді Тоффлер, яка також є футурологом та співавтором багатьох його книг. Основні роботи: "Шок майбутнього" (1970), "Третя хвиля" (1980); "Зсув влади. Знання, багатство й насильство на порозі ХХІ століття" (1990), "Війна та антивійна" (у співавторстві з Х. Тоффлер, 1995).
"Люди стріляли, заколювали, бомбили, труїли газом та іншим способом убивали один одного в Бурунді й Болівії, на Кіпрі й у Шрі-Ланці, на Мадагаскарі й у Марокко. Зараз налічується близько 200 країн - членів ООН. І більш ніж у 60 з них мали місце воєнні дії. Стокгольмський Інститут мирних досліджень нарахував тридцять один збройний конфлікт за один тільки 1990 рік".